Konference - Vznik Československa a provincie Deutschböhmen

Dne .

Státní oblastní archiv v Litoměřicích a katedra historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci si Vás dovolují u příležitosti 100. výročí vzniku Československa pozvat na dvoudenní konferenci Vznik Československa a provincie Deutschböhmen konanou 14. a 15. června 2018 v Liberci pod záštitou náměstka primátora statutárního města Liberce PhDr. Ivana Langra.

Konference se koná v budově P Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci, Komenského 2, 460 01 Liberec 1.

Program konference

Člověk a moc II – hospodářský a sociální vývoj a jeho dopad na nálady a chování obyvatelstva

Dne .

Katedra historie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TU v Liberci,  Vzdělávací nadace Jana Husa a Ústav pro studium totalitních režimů pod patronací Česko-slovenské komise historiků a za spolupráce s Národním archivem a Oblastní galerií Liberec Vás tímto srdečně zvou na XXVIII. ročník semináře pro učitele dějepisu a občanské výchovy, historiky a archiváře
Česko-slovenské vztahy
Slovensko-české vzťahy

Třídenní zasedání v prostorách Technické univerzity v Liberci se uskuteční ve dnech 22. - 24. srpna 2018.

PROGRAM

Dne .

Katedra historie FP TU v Liberci ve spolupráci s Krajskou vědeckou knihovnou Vás tímto zvou dne 23. května 2018 v 16.30 hod. do Krajské vědecké knihovny v Liberci na přednášku Před sedmdesáti lety – převzetí monopolní moci Komunistickou stranou Československa v únoru 1948.

Přednášející: Prokop Tomek (Vojenský historický ústav Praha)

Jarní kulturní setkání

Dne .

Katedra primárního vzdělávání Vás tímto zve dne 15. 5. 2018 v 16:30 hodin, budova P TUL, učebna P100 na Jarní kulturní setkání.....hudba, divadlo a vernisáž výtvarných prací studentů.

Plakát

Biogeography of Korea and adjacent waters

Dne .

Dne 23. 5. 2018 se uskuteční přednáška prof. Ji Eun Seo z Woosuk Univresity s diskuzí na téma aplikace geografie při biologických výzkumech na Korejském poloostrově. Přednáška bude v angličtině.

Čas konání: 14:20 hodin
Místo konání: budova P, učebna P300